Porównanie tłumaczeń 2Krn 9:17

Król sporządził też wielki tron z kości słoniowej i pokrył go szczerym* złotem.[*110 10:18]
Ponadto król polecił zbudować wielki tron. Miał być wykonany z kości słoniowej i pokryty szczerym złotem.
Król sporządził także wielki tron z kości słoniowej i pokrył go szczerym złotem.
Uczynił także król stolicę wielką z kości słoniowej, i powlókł ją szczerem złotem.
Sprawił też król stolicę wielką z kości słoniowej, i oprawił ją szczerym złotem;
Następnie król sporządził wielki tron z kości słoniowej, który wyłożył czystym złotem.
Król kazał też sporządzić wielki tron z kości słoniowej i powlec go szczerym złotem;
Następnie król sporządził wielki tron z kości słoniowej i pokrył go czystym złotem
Potem król polecił zrobić wielki tron z kości słoniowej, który pokryto najczystszym złotem.
Wykonał też król wielki tron z kości słoniowej i pokrył go szczerym złotem.
І цар зробив великий престіл з слонової кості і позолотив його щирим золотом.
Król zrobił także wielki tron ze słoniowej kości oraz powlókł go szczerym złotem.
Ponadto król wykonał wielki tron z kości słoniowej i pokrył go szczerym złotem.