Porównanie tłumaczeń

Łącze
Rodzaj
Nazwa
Treść
 
Przekład literacki
EIB Przekład literacki wyd. 1
צ PAN okazał się sprawiedliwy! Tak, Jego rozkazom się sprzeniewierzyłem. Słuchajcie, wszystkie ludy! Zobaczcie mój ból! Moje dziewice i młodzieńcy poszli do niewoli.
Przekład literacki
Uwspółcześniona Biblia Gdańska
PAN jest sprawiedliwy, bo zbuntowałam się przeciwko jego słowu. Słuchajcie, proszę, wszyscy ludzie, i zobaczcie moje boleści. Moje dziewice i moi młodzieńcy poszli do niewoli.
Przekład literacki
Biblia Gdańska
Sprawiedliwy jest Pan; bom ustom jego odporna była. Słuchajcie, proszę, wszyscy ludzie, a obaczcie boleść moję; panny moje, i młodzieńcy moi poszli w niewolę.
Przekład literacki
Biblia Jakuba Wujka
Sprawiedliwy jest PAN, bom usta jego do gniewu przywiodło. Słuchajcie, proszę, wszyscy narodowie, a obaczcie boleść moję: panny moje i młodzieńcy moi poszli w niewolą.
Przekład literacki
Biblia Tysiąclecia wyd. 5
Sade Sprawiedliwy okazał się Pan, gdyż wzgardziłam Jego słowami - słuchajcie, wszystkie narody, na ból mój popatrzcie - dziewice i moi młodzieńcy poszli w niewolę.
Przekład literacki
Biblia Warszawska
Sprawiedliwy okazał się Pan, bo buntowałem się przeciwko jego słowu. Słuchajcie, wszystkie ludy, i patrzcie na moje cierpienia! Moje panny i moi młodzieńcy poszli na wygnanie.
Przekład literacki
Biblia Ekumeniczna wyd. 1
Sade Sprawiedliwy jesteś, PANIE, a ja zbuntowałam się przeciw Twemu słowu. Słuchajcie więc, wszystkie narody, przypatrzcie się mojemu bólowi: moje dziewice i moi młodzieńcy poszli do niewoli.
Przekład literacki
Biblia Paulistów
Czyż PAN nie jest sprawiedliwy? A ja sprzeciwiałam się Jego mowie. Słuchajcie, wszystkie narody! Przyjrzyjcie się mojej boleści: moje dziewice i młodzieńcy poszli na wygnanie.
Przekład literacki
Biblia Poznańska wyd. 1
Sprawiedliwy jest Jahwe, oporna byłam bowiem Jego mowie. Słuchajcie, wszystkie narody, przyjrzyjcie się mojej boleści. Dziewice moje i moi młodzieńcy poszli w niewolę.
Przekład literacki
Біблія. Новий переклад УБТ Рафаїла Турконяка
Праведний Господь, бо я огірчив його уста. Послухайте ж, всі народи, і погляньте на мій біль. Мої дівчата і мої молоді пішли в полон.
Przekład dynamiczny
Nowa Biblia Gdańska
Sprawiedliwy jest WIEKUISTY, gdyż opierałam się Jego ustom. Słuchajcie tego wszystkie narody i spójrzcie na moją boleść. Dziewice oraz moi młodzieńcy poszli w niewolę.
Przekład dynamiczny
Przekład Nowego Świata wyd. 1
Jehowa jest prawy, zbuntowałam się bowiem przeciw jego ustom. Posłuchajcie więc, wszystkie ludy, i patrzcie na mą boleść. Dziewice me i moi młodzieńcy poszli do niewoli.