Porównanie tłumaczeń Ef 5:24

Ale tak jak zgromadzenie jest poddane Pomazańcowi tak i żony własnym mężom we wszystkim
Toteż jak Zgromadzenie ulega* Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim.[*Lub: uległe jest (w gr. strony bierna i zwrotna wyrażone są tak samo).]
Ale jak (społeczność) wywołanych podporządkowuje się* Pomazańcowi, tak i kobiety mężom we wszystkim. [* Lub: "jest podporządkowana".]
Ale tak, jak zgromadzenie jest poddane Pomazańcowi tak i żony własnym mężom we wszystkim
Toteż jak Kościół ulega Chrystusowi, żony niech to czynią względem mężów, we wszystkim.
Jak więc kościół poddany jest Chrystusowi, tak też żony swoim mężom we wszystkim.
Jako tedy kościół poddany jest Chrystusowi, tak też żony mężom swoim we wszystkiem.
Ale jako kościół poddany jest Chrystusowi, tak też żony swoim mężom we wszytkim.
Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim.
Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
Jak więc Kościół jest poddany Chrystusowi, tak też żony niech będą poddane mężom we wszystkim.
I jak Kościół jest poddany Chrystusowi we wszystkim, tak żony niech będą poddane mężom.
Właśnie jak Kościół jest poddany Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim.
Jak Kościół jest podporządkowany Chrystusowi, tak samo żony niech będą we wszystkim podporządkowane mężom.
Jak Kościół podległy Chrystusowi, tak niech żony będą podległe we wszystkim mężom.
Як церква кориться Христові, так і дружини - чоловікам у всьому.
Lecz jak Zgromadzenie Wybranych jest we wszystkim posłuszne Chrystusowi, tak i żony powinny być swoim mężom.
Jak Wspólnota Mesjaniczna podporządkowuje się Mesjaszowi, tak i żony powinny podporządkowywać się swym mężom we wszystkim.
Doprawdy, jak zbór jest podporządkowany Chrystusowi, tak i żony niech będą swym mężom we wszystkim.
Tak jak kościół jest uległy wobec Chrystusa, tak wy macie być we wszystkim uległe wobec swoich mężów.