Porównanie tłumaczeń Ps 29:9

Głos JHWH sprawia, że łanie rodzą,* ** I obnaża*** lasy,**** A w Jego świątyni wszystko woła: Chwała![*Łanie MT G. Lub: (1) ronią; (2) Głos Pana wykręca dęby, קֹול יְהוָה יְחֹולֵל אַּיָלֹות BHS.][**220 39:1][***Być może: pozbawia drzewa liści (360 1:7) l. nawadnia, וַּיֶחֱסֹף (wajjechesof) w zn. sugerowanym przez ugar. chsp.][****Być może: A kozy wydają swe młode. Taki odczyt opierałby się na założeniu, że lm rz las, יַעַר (ja‘ar), ma formę יְעָרִים (je‘arim), a nie יְעָרֹות (je‘arot), a יְעָרֹות należałoby poprawić na יְעָלֹות (je‘alot), czyli: kozice. יְעָרֹות (je‘arot) jest również zaświadczona w tekstach ugar.]
Głos PANA łamie dęby I z liści ogołaca lasy,[113] A w Jego świątyni wszystko woła: Chwała!
Głos PANA sprawia, że z bólem rodzą łanie i ogołacają się lasy, a w jego świątyni każdy opowiada o jego chwale.
Na głos Pański z bólem rodzą łanie, i odkrywają się lasy; ale w kościele swym opowiada wszystkę chwałę swoję.
Głos PANSKI przygotujący łanie i odkryje gęstwy, a w kościele jego wszyscy chwałę dadzą.
Głos Pana sprawia bolesny poród kozic i ronienie owiec, a w Jego pałacu wszystko woła: Chwała!
Głos Pana wykorzenia dęby I obnaża lasy, A w świątyni jego wszystko woła: Chwała!
Głos PANA sprawia, że rodzą łanie, ogołaca lasy, a w Jego świątyni wszystko woła: Chwała!
Głos PANA targa dęby i ogołaca lasy, a w Jego świątyni wszystko woła: „Chwała!”.
Głos Jahwe wyrywa dęby i ogołaca lasy, a w Świątyni Jego wszyscy wołają: ”Chwała!”
Господи, я закличу до Тебе, і помолюся до мого Бога.
Głos WIEKUISTEGO wstrząsa dęby i ogołaca bory, a w Jego Przybytku wszystko głosi chwałę.
Głos Jehowy sprawia, że łanie wiją się w bólach porodowych, i ogałaca lasy. A w jego świątyni każdy mówi: ”Chwała! ”