Porównanie tłumaczeń Jr 11:9

I powiedział do mnie JHWH: Istnieje sprzysiężenie* między ludźmi z Judy a mieszkańcami Jerozolimy,[*100 15:12; 110 16:20; 120 11:14]
Potem PAN powiedział do mnie: Doszło do sprzysiężenia pomiędzy mieszkańcami Judy i mieszkańcami Jerozolimy.
I PAN powiedział do mnie: Znalazł się spisek wśród mężczyzn Judy i mieszkańców Jerozolimy.
I rzekł Pan do mnie: Znalazło się sprzysiężenie miedzy mężami Judzkimi, i między obywatelami Jeruzalemskimi;
I rzekł PAN do mnie: Nalazło się zbuntowanie w mężach Judzkich i w obywatelach Jeruzalem.
I rzekł Pan do mnie: Powstał spisek między mężami Judy i mieszkańcami Jerozolimy.
I rzekł Pan do mnie: Istnieje sprzysiężenie między mężami judzkimi i mieszkańcami Jeruzalemu,
PAN powiedział do mnie: Między ludźmi z Judy a mieszkańcami Jerozolimy istnieje spisek.
Powiedział do mnie PAN: „Wśród ludzi z Judy i wśród mieszkańców Jerozolimy istnieje zmowa.
Jahwe powiedział mi: - Istnieje sprzysiężenie wśród mężów Judy i mieszkańców Jeruzalem.
І сказав Господь до мене: Знайдено змову в чоловіках Юди і в тих, що живуть в Єрусалимі.
I WIEKUISTY do mnie powiedział: Osiągnięto sprzysiężenie pomiędzy mężami Judy a mieszkańcami Jeruszalaim.
Ponadto Jehowa rzekł do mnie: ”Wśród mężów judzkich i wśród mieszkańców Jerozolimy odkryto spisek.