Porównanie tłumaczeń 2Krn 36:3

Król egipski odsunął go (od władzy) w Jerozolimie i ukarał kraj daniną w wysokości stu talentów srebra i talentu złota.*[*Tj. odpowiednio, 5000 kg i 50 kg.]
Od władzy w Jerozolimie odsunął go król egipski, który też ukarał kraj daniną w wysokości stu talentów[199] srebra i talentu złota.
Król Egiptu usunął go z tronu w Jerozolimie i nałożył na ziemię daninę w wysokości stu talentów srebra i jednego talentu złota.
Bo go złożył król Egipski w Jeruzalemie, i nałożył winę na onę ziemię sto talentów srebra, i talent złota.
A złożył go król Egipski, przyjachawszy do Jeruzalem, i założył winę na ziemię sto talentów srebra i talent złota.
Król egipski usunął go, [by nie panował] w Jerozolimie, i nałożył na kraj daninę w wysokości stu talentów srebra i jednego talentu złota.
Król egipski usunął go od władzy w Jeruzalemie i nałożył na kraj haracz w wysokości stu talentów srebra i talentu złota.
Król Egiptu pozbawił go władzy w Jerozolimie i nałożył na kraj haracz – sto talentów srebra i talent złota.
Król Egiptu pozbawił go władzy w Jerozolimie, a na kraj nałożył daninę w wysokości stu talentów srebra i jednego talentu złota.
Król Egiptu usunął go [z tronu] w Jeruzalem, a na kraj nałożył grzywnę w wysokości stu talentów srebra i jednego talentu złota.
і перевів його цар до Єгипту, і наклав на землю данину в сто талантів срібла і талант золота.
Bowiem król Micraimu usunął go z Jeruszalaim oraz nałożył karą na ową ziemię sto talentów srebra i talent złota.
Jednakże król Egiptu odsunął go w Jerozolimie i nałożył na kraj haracz w wysokości stu talentów srebra i talentu złota.