Porównanie tłumaczeń Ps 78:71

Sprowadził go od (chodzenia) za karmiącymi, Aby pasł Jakuba, Jego lud, I Izraela, Jego dziedzictwo.*[*100 5:2]
Zdjął z niego troskę o karmiące owce, Po to, aby pasł Jakuba, Jego lud, I Jego dziedzictwo, to jest Izraela.
Przywołał go, gdy chodził za karmiącymi owcami, aby pasł Jakuba, jego lud, i Izraela, jego dziedzictwo.
Gdy chodził za owcami kotnemi, przyprowadził go, aby pasł Jakóba, lud jego, i Izraela, dziedzictwo jego;
aby pasł Jakoba, sługę jego, i Izraela, dziedzictwo jego.
powołał go, gdy chodził za karmiącymi [owcami], by pasł Jakuba, lud Jego, i Izraela, Jego dziedzictwo.
Przywiódł go do owiec karmiących, Aby pasł Jakuba, lud jego, I Izraela, dziedzictwo jego.
Przywiódł go od karmiących owiec, aby pasł Jakuba, Jego lud, i Izraela, Jego dziedzictwo.
Sprowadził go od karmiących owiec, by pasł Jakuba, lud Jego, i Izraela, Jego dziedzictwo.
powołał go od owiec karmiących, aby pasł Jakuba, Jego lud, (i Izraela, Jego dziedzictwo).
Spośród owiec ciężarnych go wyprowadził, aby pasterzył Jakóbowi – Jego ludowi, oraz Israelowi – Jego dziedzictwu.
Od podążania za karmiącymi samicami przywiódł go, by pasł Jakuba, jego lud, i Izraela, jego dziedzictwo.