Porównanie tłumaczeń 2Krn 4:1

Następnie wykonał ołtarz* z miedzi, dwudziestu łokci** długości, dwudziestu łokci szerokości i dziesięciu łokci*** wysokości.[*20 27:1-2; 110 8:64; 110 9:25; 120 16:14; 330 43:13-17][**Tj. 9 m.][***Tj. 4,5 m.]
Następnie Salomon polecił wykonać ołtarz z brązu. Mierzył on dwadzieścia łokci[38] długości, dwadzieścia łokci szerokości i dziesięć łokci[39] wysokości.
Uczynił też ołtarz z brązu długi na dwadzieścia łokci, szeroki na dwadzieścia łokci, a na dziesięć łokci wysoki.
Uczynił też ołtarz miedziany na dwadzieścia łokci wdłuż, i na dwadzieścia łokci wszerz, a na dziesięć łokci wzwyż.
Uczynił też ołtarz miedziany dwadzieścia łokiet wzdłuż i dwadzieścia łokiet wszerz, i dziesięć łokiet wzwyż.
Uczynił też ołtarz z brązu, długi na dwadzieścia łokci, szeroki na dwadzieścia łokci, a na dziesięć łokci wysoki.
Następnie kazał sporządzić ołtarz ze spiżu długi na dwadzieścia łokci, szeroki na dwadzieścia łokci, a wysoki na dwadzieścia łokci.
Sporządził ołtarz z brązu, długi na dwadzieścia łokci, na dwadzieścia łokci szeroki i na dziesięć łokci wysoki.
Sporządził również ołtarz z brązu o długości i szerokości dwudziestu łokci i wysokości dziesięciu łokci.
Wykonał również ołtarz spiżowy długi na dwadzieścia łokci, szeroki również na dwadzieścia, a na dziesięć łokci wysoki.
І зробив мідяний жертівник - двадцять ліктів довжина і двадцять ліктів широта, десять ліктів висота,
Zrobił nadto miedziany ołtarz, na dwadzieścia łokci wzdłuż i na dwadzieścia łokci wszerz, a wzwyż na dziesięć łokci.
Następnie wykonał miedziany ołtarz; jego długość wynosiła dwadzieścia łokci i jego szerokość dwadzieścia łokci, a jego wysokość – dziesięć łokci.