Porównanie tłumaczeń Iz 38:15

Co mam powiedzieć, skoro powiedział* do mnie i On sam (mi to) uczynił? Czy mam się snuć** przez wszystkie me lata z powodu goryczy mej duszy?[*powiedział, וְאָמַר : wg 1QIsa a : ואומר .][**snuć się, אֶּדַּדֶה (’edade h): wg 1QIsa a : uciekać l. być smutnym, אדודה .]
Co mam powiedzieć? On już wyrzekł ostatnie słowo i sprawił, że jestem w tym stanie. Czy mam snuć się przez resztę mych lat trawiony goryczą duszy?
Cóż powiem? On przemówił do mnie i sam to uczynił. Będę kroczyć przez wszystkie swoje lata z goryczą w swojej duszy.
Ale cóż mam więcej rzec? Onci mi odpowiedział, i sam uczynił, że żyć będę mimo wszystkie lata swe po gorzkości duszy mojej.
Cóż rzekę abo co mi odpowie, gdyż sam uczynił? Będęć rozmyślał wszytkie lata moje w gorzkości dusze mojej.
Cóż mam mówić, aby On mi odpowiedział? Wszak On to mi powiedział i On to sprawił. Przeżyję spokojnie wszystkie moje lata po chwilach goryczy mej duszy.
Cóż mam mówić, skoro to On rzekł do mnie i On sam to uczynił? Wszystek mój sen spłoszony przez gorycz mojej duszy.
Co mam powiedzieć? On mi to oznajmił i On sam uczynił. Przemierzę powoli wszystkie moje lata w goryczy mojej duszy.
Cierpię męki do rana, jak gdyby lew miażdżył wszystkie moje kości. Z każdym dniem do kresu życia mnie zbliżasz.
Cóż powiem? On sam rzekł mi przecież i On też wypełnił. Pielgrzymować będę przez wszystkie me lata; przezwyciężona gorycz mej duszy!
і забрав біль моєї душі.
Cóż mam teraz powiedzieć? Przecież gdy On mi to zapowiedział – On też dokona. Będę pielgrzymował przez wszystkie moje lata razem z goryczą mej duszy.
Co mam mówić i co on mi powie? On sam też działał. Chodzę posępnie przez wszystkie swe lata w goryczy mej duszy.