Słownik Stronga

G2704

G2704

καταφθείρω

Język:
grecki
Transliteracja:
kataphtheírō
Wymowa:
kat-af-thi'-ro
Definicja:
skorumpowany

- Oryginał: καταφθείρω

- Transliteracja: Katphtheiro

- Fonetyczny: kat-af-thi'-ro

- Definicja:

1. deprawować, deprawować

a. zepsute w umyśle

2. niszczyć

a. zostać zniszczonym, zginąć

- Pochodzenie: od G2596 i G5351

- Wpis TDNT: 10:33,1

- Część (części) mowy: Czasownik

- Strong's: Od G2596 i G5351; zepsuć całkowicie, czyli (dosłownie) zniszczyć; lub (w przenośni) deprawować:- zepsuć całkowicie zginąć.


Więcej w słowniku Blue Letter Bible lub Bible Hub

 

Nowodworski Przekład Interlinearny

Siglum
Treść
i spojrzał Pan Bóg [na] ziemię, i była zrujnowana, bowiem uległo skażeniu wszelkie ciało na drodze jego na ziemi.
I powiedział Bóg do Noego: Czasu kres człowieka nadszedł przede Mną, bowiem napełniła się ziemia niesprawiedliwością przez nich, i oto Ja postanawiam zniszczyć ich i [tę] ziemię.
Ja zaś oto sprowadzę powódź wody na ziemię niszcząc wszelkie ciało, w czym jest duch życia pod niebem, i co kolwiek jest na ziemi, zginie.
I ustanowię przymierze Moje z wami, i nie umrze wszelkie ciało kiedykolwiek od wód potopu, i nie będzie również potopu wód niszczących całą ziemię.
Którzy podobnie zaś [jak] Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi, tak i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o zdeprawowanym umyśle, niewypróbowani co do wiary.

 

Interlinearny Przekład Oblubienicy

Siglum
Treść
którym sposobem zaś Jannes i Jambres przeciwstawili się Mojżeszowi tak i ci przeciwstawiają się prawdzie ludzie którzy są zgubieni umysłem niewypróbowani o wiarę
Ci zaś jak nierozumne zwierzęta zgodne z naturą które są zrodzone na schwytanie i zniszczenie w czym nie rozumieją bluźniąc w zniszczeniu ich zostaną zgubieni