Słownik Stronga

asystent

Zarys użycia Biblii

• Kobieta postawiona ponad innymi
  • Opiekunka, patronka, dbająca o sprawy innych i pomagająca im swoimi zasobami
  • Definicja Stronga

προστάτις prostátis, pros-tat'-is; żeńska pochodna G4291; patronka, czyli asystentka: – pomocowiec.

Leksykon grecki Thayera

STRONGS G4368:

προστάτιςπροστατιδος (forma żeńska rzeczownika προστάτηςπροΐστημι);
    A. właściwie, kobieta postawiona ponad innymi.
    b. opiekunka, opiekunka, patronka, troszcząca się o sprawy innych i pomagająca im swoimi zasobami (A. V. pomocna): Rzymian 16:2; por. Passow na słowo i pod προστάτης na końcu; (Schürer, Die Gemeindeverfassung der Juden in Rom, jak wyżej (Leip. 1879), s. 31; Heinrici, Die Christengemeinde Korinths, w Zeitschr Hilgenfelda. za rok 1876, s. 517n).

Więcej w słowniku Blue Letter Bible lub Bible Hub

Nowodworski Przekład Interlinearny

Siglum
    aby ją przyjęlibyście w Panu w sposób godny świętych, i stanęlibyście [przy] niej, w jakiej was potrzebowałaby sprawie, i bowiem ona patronką licznych stała się i mnie samemu.

Interlinearny Przekład Oblubienicy

Siglum
    aby ją przyjęlibyście w Panu godnie świętych i stanęlibyście przy niej w jakiej kolwiek was potrzebowałaby sprawie i bowiem ona opiekunka wielu stała się i samego mnie