Porównanie tłumaczeń Ps 65:5

Szczęśliwy* ten, którego wybierasz i dopuszczasz, By mieszkał na Twoich dziedzińcach – Sycimy się dobrami Twego domu, Twego świętego przybytku.[*230 1:1; 230 32:1-2; 230 40:5; 230 84:5; 230 106:3]
O, jak szczęśliwy jest ten, którego wybierasz i dopuszczasz, By mieszkał na Twoich dziedzińcach. Sycimy się bowiem dobrami Twego domu, Twojego świętego przybytku.
Straszliwymi rzeczami odpowiesz nam według sprawiedliwości, Boże naszego zbawienia, nadziejo wszystkich krańców ziemi i mórz dalekich.
Błogosławiony, kogo ty obierasz a przyjmujesz, aby mieszkał w sieniach twoich; będziemy nasyceni dobrami domu twego, w świątnicy kościoła twego.
Błogosławiony, któregoś obrał i przyjął, będzie mieszkał w sieniach twoich. Będziem napełnieni dobrami domu twego: święty jest kościół twój,
Szczęśliwy, kogo wybierasz i przygarniasz, mieszka on w Twoich pałacach. Niech nas nasycą dobra Twego domu, świętość Twojego przybytku!
Błogosławiony ten, którego Ty wybierasz i dopuszczasz, By mieszkał w sieniach twoich; Nasycimy się dobrami domu twego Świętością przybytku twego.
Szczęśliwy ten, kogo wybierasz i przygarniasz, by zamieszkał na Twoich dziedzińcach. Chcemy nasycić się dobrami Twojego domu, świętością Twojej świątyni.
Szczęśliwy, kogo wybierasz i przyjmujesz, by przebywał w Twoich dziedzińcach. Nasycimy się dobrami Twego domu, Twojej świątyni.
Szczęśliwy, kogo wybrałeś i kogo przyzywasz [ku sobie], by mógł przebywać na Twoich dziedzińcach. Obyśmy mogli nasycić się dobrami Domu Twego, Twego świętego Przybytku.
Ідіть і погляньте на Божі діла. Він страшний в радах понад людських синів,
Szczęśliwy ten, kogo wybierasz i zbliżasz; kto zamieszka w Twoich przedsionkach. Nasycimy się dobrem Twego domu, Twojego świętego Przybytku.
W prawości odpowiesz nam rzeczami napawającymi lękiem, Boże naszego wybawienia, Ufności wszystkich krańców ziemi oraz tych daleko na morzu.