Porównanie tłumaczeń Ez 40:49

Szerokość przedsionka: dwadzieścia łokci, a (jego) długość – dwanaście łokci.* Wstępowało się do niego po dziesięciu stopniach.** Przy jego pilastrach wznosiły się kolumny,*** jedna z jednej i jedna z drugiej strony.[*dwanaście, za G, δώδεκα; wg MT jedenaście, עַׁשְּתֵי עֶׂשְרֵה , co nie zgadza się z wymiarami.][**po dziesięciu, za G, ἐπὶ δέκα ἀναβαθμῶν, hbr. עֶׂשֶר (‘eser); wg MT: po których, אֲׁשֶר (’aszer).][***110 7:21]
Szerokość przedsionka wynosiła zatem dwadzieścia łokci, a jego długość — dwanaście.[181] Wstępowało się do niego po dziesięciu stopniach, a przy jego pilastrach wznosiły się kolumny — jedna z każdej strony.
Długość przedsionka wynosiła dwadzieścia łokci, a szerokość — jedenaście łokci. Wstępowało się do niego po stopniach; były też kolumny przy filarach, jedna z jednej, druga z drugiej strony.
A długość przysionka była na dwadzieścia łokci, a szerokość na jedenaście łokci, a po stopniach wchodzono do niego; słupy też były przy podwojach, jeden z jednej, a drugi z drugiej strony.
Długość zaś przysionka dwanaście łokiet, a szerokość jedenaście łokiet, a po ośmi stopniach wstępowano do niej. A słupy były na czołach, jeden stąd, a drugi zonąd.
Długość przedsionka wynosiła dwadzieścia łokci, a szerokość dwanaście łokci. Wstępowało się do niego po dziesięciu stopniach. A kolumny były obok filarów, jedna z jednej, druga zaś z drugiej strony.
Przedsionek był dwadzieścia łokci długi i dwanaście łokci szeroki; wstępowało się weń po dziesięciu stopniach, a z obu stron obok filarów były kolumny.
Długość przedsionka wynosiła dwadzieścia łokci, szerokość dwanaście. Wstępowało się do niego po dziesięciu stopniach. Przy filarach stały kolumny, jedna z jednej a druga z drugiej strony.
Przedsionek miał dwadzieścia łokci długości i dwanaście szerokości. Prowadziło do niego dziesięć stopni. Przy filarach stały dwie kolumny: jedna z jednej i druga z drugiej strony.
Długość przedsionka dwadzieścia łokci, szerokość dwanaście. Wstępowało się do niego po dziesięciu stopniach. Kolumny znajdowały się przy filarach, jedna z jednej a druga z drugiej strony.
І довжина еламу двадцять ліктів і ширина дванадцять ліктів. І десятьма сходами підходили до нього. І стовпи були на еламі, один звідси і один звідти.
Długość przybudówki to dwadzieścia łokci, zaś szerokość jedenaście łokci; wchodzono do niej po schodach. Przy pilastrach wznosiły się też kolumny, jedna z tej, a druga z przeciwległej strony.
Portyk miał dwadzieścia łokci długości i jedenaście łokci szerokości. A wchodziło się do niego po stopniach. I były tam filary przy bocznych słupach – jeden z jednej strony i jeden z drugiej strony.