Porównanie tłumaczeń 2Krn 4:8

Wykonał dalej dziesięć stołów i ustawił je w świątyni, pięć z prawej, a pięć z lewej (strony). Wykonał ponadto sto złotych mis.* **[*misy, מִזְרָקִים (mizraqim), zob. 20 27:3.][**20 25:23-30]
Kazał dalej wykonać dziesięć stołów i je również ustawił w świątyni, pięć z prawej, a pięć z lewej strony. Ponadto polecił wykonać sto złotych mis.
Uczynił też dziesięć stołów, które postawił w świątyni, pięć po prawej i pięć po lewej stronie. Wykonał też sto złotych czasz.
Uczynił też stołów dziesięć, które postawił w kościele, pięć po prawej a pięć po lewej stronie; uczynił też czasz złotych sto.
Nadto i stołów dziesięć i postawił je w kościele, pięć po prawej a pięć po lewej stronie; sto też czasz złotych.
Sporządził ponadto dziesięć stołów i kazał je umieścić w Miejscu Świętym, pięć z prawej strony, pięć z lewej, a ponadto sto złotych kropielnic.
Dalej, kazał sporządzić dziesięć stołów i umieścić je w przybytku, pięć z prawej, a pięć z lewej strony, oraz sto złotych czasz.
Sporządził dziesięć stołów i umieścił je w Miejscu Świętym, pięć po prawej stronie i pięć po lewej stronie, zrobił też sto złotych mis.
Zrobił dziesięć stołów, które ustawił w środkowej części świątyni, pięć po prawej, a pięć po lewej stronie, ponadto sporządził sto złotych kropielnic.
Wykonał również dziesięć stołów, które ustawił w Świątyni: pięć po prawej, a pięć po lewej strome. Sprawił nadto sto złotych czasz.
І зробив десять столів і поставив в храмі, пять з права і пять з ліва. І зробив сто золотих посудин.
I zrobił dziesięć stołów, które postawił w Przybytku; pięć po prawej, a pięć po lewej stronie; zrobił też sto złotych czasz.
Nadto wykonał dziesięć stołów i postawił je w świątyni – pięć po prawej stronie i pięć po lewej, wykonał też sto złotych czasz.