Porównanie tłumaczeń Ps 68:28

Tam (kroczy) władca, najmłodszy,* Beniamin,** *** Książęta Judy idą z okrzykami,**** Książęta Zebulona, książęta Naftalego.*****[*Lub: najmniejszy, najmniej znaczny.][**Tam w uniesieniu młodszy, Beniamin G.][***90 9:21; 400 5:1][****Lub: w swym porządku.][*****70 5:18]
Tam kroczy władca, najmniejszy, Beniamin,[254] Potem książęta Judy idą z okrzykami, Dalej książęta Zebulona, książęta Naftalego.
Twój Bóg obdarzył cię siłą; umocnij, Boże, to, co dla nas uczyniłeś.
Tu książęta Judzcy, i hufy ich, książęta Zabulońscy, i książęta Neftalimscy.
Tam Beniamin młodziuchny w zachwyceniu myśli. Książęta Juda wodzowie ich, książęta Zabulon i książęta Neftali.
Tam Beniamin idzie na czele, książęta Judy wśród wrzawy swych okrzyków, książęta Zabulona, książęta Neftalego.
Tam Beniamin, najmłodszy, idzie na czele, Książęta Judy w szatach wzorzystych, Książęta Zebulona, książęta Naftaliego.
Oto książęta Judy ze swoimi hufcami, książęta Zabulona, książęta Neftalego, a przed nimi idzie młody Beniamin.
Idzie przed nimi Beniamin, najmłodszy; książęta Judy ze swymi hufcami; książęta Zabulona, książęta Neftalego.
Oto Beniamin, najmłodszy, na ich czele, książęta Judy ze swymi zastępami, książęta Zebulona, książęta Neftalego.
Додай беззаконня до їхнього беззаконня, і хай не ввійдуть в твою праведність.
Oto tam najmłodszy Biniamin, ich zwycięzca; książęta Judy, ich hufce; książęta Zebuluna oraz książęta Naftalego.
Bóg twój wydał nakaz twej sile. Zechciej pokazać swą siłę, Boże, który działałeś na naszą korzyść.