Porównanie tłumaczeń

Łącze
Rodzaj
Nazwa
Treść
 
Przekład literacki
EIB Przekład literacki wyd. 1
Gdy umarł Chuszam, władzę po nim przejął Hadad, syn Bedada, który był pogromcą Midianitów na Polu Moabskim, a jego miasto nazywało się Awit.[10]
Przekład literacki
Uwspółcześniona Biblia Gdańska
A gdy Chuszam umarł, królował w jego miejsce Hadad, syn Bedada, który pobił Midianitów na polu Moabu. A jego miasto nazywało się Awit.
Przekład literacki
Biblia Gdańska
A gdy umarł Chusam, królował miasto niego Hadad, syn Badadowy, który poraził Madyjańczyków na polu Moabskiem; a imię miasta jego Hawid.
Przekład literacki
Biblia Jakuba Wujka
Umarł też i Husam, a królował miasto niego Adad, syn Badad, który poraził Madian w ziemi Moab, a imię miasta jego Avit.
Przekład literacki
Biblia Tysiąclecia wyd. 5
Umarł Chuszam i w jego miejsce królował Hadad, syn Bedada, który poraził Madianitów na polach Moabu, a nazwa miasta jego Awit.
Przekład literacki
Biblia Warszawska
Gdy zaś umarł Chuszan, objął po nim władzę królewską Hadad, syn Bedada, który pobił Midiańczyków na Polu Moabskim; miasto zaś jego nazywało się Awwit.
Przekład literacki
Biblia Ekumeniczna wyd. 1
Kiedy Chuszam zmarł, po nim panował Hadad, syn Bedada, który pobił Madianitów na polach Moabu; jego miasto nazywało się Awit.
Przekład literacki
Biblia Paulistów
Gdy Chuszam umarł, władzę po nim objął Hadad, syn Bedada, pochodzący z miasta Awit. To on rozgromił Madianitów na równinach Moabu.
Przekład literacki
Biblia Poznańska wyd. 1
Po śmierci Chuszama panował po nim Hadad, syn Bedada, który pokonał Midianitów na polach Moabu, a miasto jego nazywało się Awit.
Przekład literacki
Біблія. Новий переклад УБТ Рафаїла Турконяка
І помер Асом, і зацарював замість нього Адад син Варада, що побив Мадіяма на рівнині Моава, й імя його міста Ґеттем.
Przekład dynamiczny
Nowa Biblia Gdańska
I Chuszam umarł, a zamiast niego panował Hadad, syn Bedada, który poraził Midjanitów na błoniach Moabu; a nazwa jego miasta to Awith.
Przekład dynamiczny
Przekład Nowego Świata wyd. 1
Potem umarł Chuszam, a w jego miejsce zaczął panować Hadad, syn Bedada, który zadał klęskę Midianowi na polu moabskim. A jego miasto nazywało się Awit.