Porównanie tłumaczeń Wj 37:12

Zrobił mu również dookoła listwę na szerokość dłoni,* a dla jego listwy zrobił dookoła złotą ramę.[*szerokość dłoni, טֹפַח (tofach), ok. 7,5 cm.]
Umieścił też na nim wokoło listwę szerokości dłoni,[285] a na tej listwie również zrobił złotą ramę.
Zrobił wokół niego też listwę o szerokości dłoni; zrobił również złote obramowanie wokoło tej listwy.
Uczynił mu też listwę na dłoń w szerz w około; uczynił też i koronę złotą w około onej listwy.
a samej listwie koronę złotą miejscami gładką, na cztery palce, a na tejże drugą koronę złotą.
I uczynił dokoła listwę na dłoń szeroką, i zrobił złoty wieniec dokoła listwy.
Zrobił też wokoło niego listwę na piędź szeroką i wzdłuż jego listwy złoty wieniec.
Wokół niego zrobił obramowanie na szerokość dłoni i otoczył je złotym wieńcem.
Wieniec przymocował do listwy o szerokości czterech palców, którą obramował stół.
Zrobił też na nim wokoło obramowanie na [szerokość] dłoni, a na obramowanie nałożył wokoło złotą listwę.
Tora Pardes Lauder
Zrobił mu dookoła ramę [na wysokość] jednego tefacha i zrobił złoty wieniec dla ramy.
занавіса пятнадцять ліктів до півдня, і три їхні стовпи, і три їхні стояки, і на другій стороні звідси і звідти при дверях притвору пятнадцять ліктів занавіси,
Zrobił też wokół niego listwę, szeroką na piędź oraz przymocował do niego złoty wieniec, który był wokoło.
Następnie wykonał dookoła niego obrzeże na szerokość dłoni i wykonał dookoła niego złote obramowanie do tego obrzeża.