Porównanie tłumaczeń Ps 45:9

Wszystkie twoje szaty to mirra,* aloes** i kasja;*** **** Z pałaców z kości słoniowej***** rozwesela cię gra na strunach.[*260 1:3; 260 4:6; 260 5:1; 470 2:11][**40 24:6; 240 7:17; 260 4:14; 500 19:39][***Lub: Wszystkie twoje szaty pachną mirrą.][****20 30:23-25][*****110 10:18; 110 22:39; 260 5:14; 260 7:5; 330 27:6; 370 3:15; 370 6:4; 730 18:12]
Wszystkie twoje szaty pachną mirrą, aloesem i kasją, W pałacach z kości słoniowej rozwesela cię gra na strunach.
Córki królewskie są wśród twoich czcigodnych kobiet, królowa w złocie z Ofiru stoi po twojej prawicy.
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną, gdy wychodzisz z pałaców z kości słoniowych urobionych, nad tych, którzy cię uweselają.
Mirra i Stakta, i Kassja z szat twoich; z domów słoniowych, z których ci rozkosz uczyniły
wszystkie twoje szaty pachną mirrą, aloesem; płynący z pałaców z kości słoniowej dźwięk lutni raduje ciebie.
Wszystkie twoje szaty pachną mirrą, aloesem i kasją; Z pałaców z kości słoniowej rozwesela cię gra na strunach.
Twoje szaty pachną mirrą, aloesem i kasją, w pałacach z kości słoniowej rozweselają cię harfy.
Mirra, aloes i kasja pachną na twych szatach, w pałacach z kości słoniowej cieszy cię dźwięk liry.
Wszystkie twoje szaty tchną wonią mirry, aloesu i kasji, rozweselają cię dźwięki harf płynące z pałaców z kości słoniowej.
Прийдіть погляньте на господні діла, які Він знаки поклав на землі.
Wszystkie twoje szaty pachną mirrą, aloesem i kassją; spośród pałaców z kości słoniowej rozweselają cię lirnicy.
Wśród twoich cennych niewiast są córki królów. Małżonka królewska stanęła po twej prawicy w złocie z Ofiru.