Porównanie tłumaczeń 2Sm 18:1

Następnie Dawid dokonał przeglądu wojska,* które było z nim, i ustanowił mu dowódców tysięcy oraz dowódców setek.**[*wojska, עַם , tj. ludu lub zbrojnego ludu. To samo słowo, w zależności od kontekstu nie zawsze określającego to jednoznacznie, może mieć znaczenie cywilne lub – jak w tym przypadku – militarne.][**20 18:21; 50 1:15]
Następnie Dawid dokonał przeglądu wojska, które było przy nim, i ustanowił dowódców tysięcy oraz dowódców setek.
Wtedy Dawid policzył lud, który z nim był, i ustanowił nad nim dowódców nad tysiącami i dowódców nad setkami.
Tedy obliczył Dawid lud, który miał z sobą, a postanowił nad nimi hetmany, i rotmistrze.
Dawid tedy obejźrzawszy lud swój, postanowił nad nimi hetmany i setniki.
Dawid dokonał przeglądu wojska, które z nim było. Zamianował nad nimi tysiączników i setników.
Potem dokonał Dawid przeglądu zbrojnego ludu, który był z nim, i ustanowił dla niego dowódców nad tysiącami i nad setkami.
Dawid dokonał przeglądu ludzi, którzy mu towarzyszyli, i ustanowił nad nimi tysiączników i setników.
Dawid dokonał przeglądu oddziałów, które znajdowały się przy nim, i ustanowił dowódców nad tysiącami i nad setkami żołnierzy.
Dawid dokonał przeglądu ludzi, którzy z nim byli, i ustanowił dowódców nad tysiącem i dowódców nad stu [ludźmi].
І Давид почислив нарід, що з ним, і поставив над ними тисячників і сотників,
Potem Dawid zrobił przegląd wojennego ludu, który mu towarzyszył, i ustanowił nad nimi wodzów oraz dowódców setek.
A Dawid policzył lud, który z nim był, i ustanowił nad nimi dowódców tysięcy i dowódców setek.