Porównanie tłumaczeń Iz 32:15

(Trwać tak będzie), aż zostanie wylany na nas Duch z wysoka. Wtedy pustynia zamieni się w sad, a sad będzie uchodził za las.*[*290 29:17]
Potrwa to, aż zostanie wylany na nas Duch z wysoka. Wtedy pustynia zamieni się w sad, a sad będzie uchodził za las.
Aż zostanie wylany na nas duch z wysoka, pustynia obróci się w urodzajne pole, a urodzajne pole będzie uważane za las.
Póki nie będzie wylany na nas duch z wysokości, a nie obróci się pustynia w pole urodzajne, a pole urodzajne za las poczytane nie będzie.
Aż będzie na nas wylan duch z wysokości, a będzie puszcza Karmelem, a Karmel będzie za las poczytan.
Wreszcie zostanie wylany na nas Duch z wysokości. Wtedy pustynia stanie się sadem, a sad za las uważany będzie.
Aż będzie wylany na nas Duch z wysokości. Wtedy pustynia stanie się urodzajnym polem, a urodzajne pole będzie uważane za las.
Gdy jednak zostanie na nas wylany duch z wysoka, wtedy pustynia stanie się ogrodem, a ogród będzie uznany za las.
Tak będzie do czasu, gdy zostanie wylany na nas duch z wysoka. Wtedy pustynia zmieni się w ogród, a ogród za las będzie uznany.
Wreszcie [jednak] wylany zostanie na nas Duch z wysoka. Wtedy pustynia zmieni się w ogród, a ogród będzie za las uważany.
аж доки не прийде на вас дух з висоти. І Хермел буде спустошений, і Хермел вважатиметься як ліс.
Dopóki nie rozleje się nad nami Duch z wysokości i pustynia nie zamieni się w sad, a sad będzie podobny do lasu.
aż będzie na nas wylany duch z wysokości i pustkowie stanie się sadem, a sad będzie uważany za prawdziwy las.