Porównanie tłumaczeń Ps 141:7

Jak podczas orki rozrywa się ziemię, Tak nasze kości* zostaną rozrzucone wokół paszczy** Szeolu.[*nasze kości MT G; moje kości 11QPs a; ich kości G Mss.][**290 5:14; 250 9:10]
Jak podczas orki rozrywa się ziemię, Tak nasze kości będą rozrzucone u wrót świata zmarłych.
Jak gdyby kto rąbał i łupał drwa na ziemi, tak nasze kości są rozrzucone przy wejściu do grobu.
Jako gdyby kto rąbał i łupał drwa na ziemi, tak się rozlatują kości nasze aż do ust grobowych.
Jako skiba rolej wyrwana jest na ziemię, rozsypane są kości nasze podle piekła.
Jak przy orce rozcina się ziemię, tak niech się rozrzuci ich kości nad paszczą Szeolu.
Jak podczas orki rozrywa się ziemię, Tak będą rzucone kości ich aż do bram krainy umarłych.
Jak podczas orki rozrzuca się ziemię, tak nasze kości będą rozrzucone u bram Szeolu.
„Jak się rozorywa bruzdy ziemi, tak nasze kości rzucono w paszcze krainy umarłych”.
Jak gdy ktoś kraje i orze ziemię, tak rzucone będą ich kości nad brzegiem otchłani.
Будь уважний до моєї молитви, бо я дуже упокорений. Визволи мене від тих, що мене переслідують, бо вони скріпилися понад мене.
Jakby ktoś kopał oraz rozdzierał ziemię, tak nad skrajem Krainy Umarłych rozrzucone są nasze kości.
Jakby ktoś rąbał i łupał na ziemi, tak nasze kości rozproszono przed paszczą Szeolu.