Porównanie tłumaczeń Wj 37:10

Zrobił także stół z drewna akacji,* ** dwa łokcie długi, łokieć szeroki i półtora łokcia wysoki,[*stół, ׁשֻלְחָן (szulchan): 1 m x 0,5 m x 0,7 m, układano na nim 12 bochenków chleba, zob. 30 24:5-9; 90 21:4.][**30 24:5-8]
Potem [Besalel] wykonał stół z drewna akacji.[284] Mierzył on dwa łokcie długości, łokieć szerokości i półtora łokcia wysokości.
Zrobił też stół z drewna akacjowego, jego długość była na dwa łokcie, jego szerokość — na jeden łokieć, a wysokość — na półtora łokcia.
Przytem sprawił stół z drzewa sytym, dwa łokcie długość jego, i łokieć szerokość jego, a półtora łokcia wysokość jego.
Uczynił i stół z drzewa setim, wzdłuż na dwa łokcia, a wszerz na jeden łokieć, który miał wzwyż półtora łokcia:
Zrobił też z drewna akacjowego stół, którego długość wynosiła dwa łokcie, jego szerokość - jeden łokieć i jego wysokość - półtora łokcia.
Zrobił też stół z drzewa akacjowego, dwa łokcie długi, łokieć szeroki i półtora łokcia wysoki,
Z drzewa akacjowego zrobił stół o długości dwu łokci, szerokości jednego łokcia i wysokości półtora łokcia.
Z drewna akacjowego zrobił stół o długości dwóch łokci, szerokości jednego i wysokości półtora łokcia.
Wykonał także stół z drzewa akacjowego długi na dwa łokcie, szeroki na jeden i wysoki na półtora łokcia.
Tora Pardes Lauder
Zrobił stół z drzewa akacjowego, długi na dwie amot i szeroki na jedną ama i wysoki na półtorej ama.
І сторона до моря (заходу) пятдесять ліктів завіси. Десять їхніх стовпів, і десять їхніх стояків.
Sporządził też stół z drzewa akacjowego; jego długość stanowiły dwa łokcie, jego szerokość to łokieć, a jego wysokość to półtora łokcia.
I przystąpił do wykonania stołu z drewna akacjowego. Był on długi na dwa łokcie i szeroki na łokieć, a wysoki na półtora łokcia.