Porównanie tłumaczeń Hi 3:4

Ten dzień! Oby nie (wyszedł z) ciemności, oby z wysoka nie upomniał się o niego Bóg ani nie zabłysła nad nim jutrzenka!*[*jutrzenka, נְהָרָה (nehara h), hl.]
Oby ten dzień w ogóle nie wyszedł z ciemności, oby z wysoka nie upomniał się o niego Bóg ani nie rozbłysła nad nim jutrzenka![13]
Niech ten dzień stanie się ciemnością, niech o niego nie troszczy się Bóg z wysokości i nie oświetla go światłość.
Bodaj się był on dzień obrócił w ciemność! By się był o nim nie pytał Bóg z wysokości, i nie był oświecony światłością!
Dzień on niech się obróci w ciemności, niech się o nim nie pyta Bóg z wysoka i niech nie będzie oświecon światłością!
Niech dzień ten zamieni się w ciemność, niech nie dba o niego Bóg w górze. Niechaj nie świeci mu światło,
Bodajby ów dzień obrócił się w ciemność, bodajby o niego nie pytał Bóg na wysokości i nie zabłysł nad nim jasny promień!
Niech dzień ten zamieni się w ciemność, niech nie pyta o niego Bóg na wysokościach i niechaj światło nad nim nie świeci.
Niech ten dzień stanie się ciemnością, niech Bóg z wysokości nie troszczy się o niego i niech nie rozbłyśnie nad nim dzienne światło.
Niech ten dzień stanie się ciemnością, niech się o niego nie troszczy Bóg z wysokości i niechaj światłość nad nim nie świeci.
Хай буде той день темрявою, і хай Господь згори його не шукає, ані хай не прийде світло на нього.
Bodajby ten dzień pozostał ciemnym; bodajby się o niego nie pytał Bóg na wysokości, a także nie zaświecił nad nim jasny promień.
Dzień ów – niech stanie się ciemnością. Niech Bóg nań z góry nie spojrzy ani niech nad nim nie jaśnieje światło dzienne.