Porównanie tłumaczeń Za 6:12

I powiedz do niego: Tak mówi JHWH Zastępów: Oto człowiek, Latorośl* jego imię, i spod niego wyrośnie, i zbuduje przybytek JHWH.[*290 11:1; 290 53:2; 300 33:15; 450 3:8; 500 19:5]
Powiedz przy tym do niego: Tak mówi PAN Zastępów: Oto wyrośnie spod niego człowiek o imieniu Latorośl i zbuduje przybytek PANA.
I powiedz do niego: Tak mówi PAN zastępów: Oto mąż, którego imię brzmi Latorośl; on wyrośnie ze swego miejsca i zbuduje świątynię PANA.
I rzecz do niego, mówiąc: Tak powiada Pan zastępów, mówiąc: Oto mąż, którego imię jest Latorośl, który z miejsca swego wyrośnie, ten wystawi kościół Panu.
I rzeczesz do niego, mówiąc: To mówi PAN zastępów, rzekąc: OTO MĄŻ - WSCHÓD IMIĘ JEGO. A pod nim wznidzie i zbuduje kościół PANU.
Powiedz mu: Tak mówi Pan Zastępów: Przyjdzie mąż, a imię jego Odrośl. Na miejscu swoim wyrośnie i zbuduje świątynię Pańską.
I powiedz do niego: Tak mówi Pan Zastępów: Oto mąż, którego imię brzmi Latorośl; pod jego stopami wyrośnie latorośl i on zbuduje przybytek Pana.
i powiedz mu: Tak mówi PAN Zastępów: Oto człowiek, któremu na imię Odrośl, On wyrośnie na swoim miejscu i zbuduje świątynię PANA.
I powiedz mu: „Tak mówi PAN Zastępów: Oto mężczyzna, a imię jego brzmi odrośl. On zbuduje świątynię PANA, a jego potomstwo się rozrośnie.
i oznajmij mu: ”Tak mówi Jahwe Zastępów: Oto mąż, który ma imię ”Latorośl”, i wypuści pędy. On odbuduje Świątynię Jahwe.
і скажеш до нього: Так говорить Господь Вседержитель: Ось муж, Схід йому імя, і під ним зійде, і він збудує господний дім.
Po czym mu oświadczysz, mówiąc: Tak mówi WIEKUISTY Zastępów, głosząc: Oto mąż – jego imię Latorośl; poniżej niego będzie rosnąć, i on zbuduje Przybytek WIEKUISTEGO.
I powiedz mu: ” ʼTak rzekł Jehowa Zastępów: ”Oto mąż, który ma na imię Latorośl. I wyrośnie ze swego miejsca, i zbuduje świątynię Jehowy.