Porównanie tłumaczeń Ps 109:18

Odział się w przekleństwo jak w swój płaszcz, Niech więc wniknie jak woda w jego wnętrze* I jak oliwa – w jego kości![*40 5:22]
Wdział na siebie przekleństwo jak płaszcz, Więc niech wniknie ono w jego wnętrze jak woda I niczym oliwa — w jego kości!
Ubierał się w przekleństwo jak w szatę, więc niech wejdzie jak woda do jego wnętrzności i jak oliwa do jego kości.
A tak niech będzie obleczony w przeklęstwo, jako w szatę swoję; a niech wnijdzie jako woda we wnętrzności jego, a jako olej w kości jego.
I umiłował przeklęctwo, i przyjdzie nań, i nie chciał błogosławieństwa, a będzie oddalone od niego. I oblókł się w przeklęctwo jako w szatę, i weszło jako woda we wnętrzności jego a jako oliwa w kości jego.
Niech się odzieje przekleństwem jak szatą; niech ono jak woda przeniknie do jego wnętrzności i jak oliwa do jego kości!
Przyoblókł się w przekleństwo jak w szatę, Niech więc wejdzie ono jak woda we wnętrzności jego I jak oliwa w kości jego!
Niech przekleństwo okryje go jak szata, niech wleje się w niego jak woda , niech przylgnie do jego kości jak oliwa!
Okrył się przekleństwem jak szatą, więc przeniknie ono jak woda do wnętrza jego i jak oliwa w jego kości.
Przekleństwem okrywał się jak płaszczem, niech więc go dogłębnie przeniknie jak woda i niech jak oliwa wsiąknie w jego kości.
Niech się odzieje przekleństwem jak swoją szatą; niech jak woda wsiąknie w jego wnętrze, i w jego kości jak olej.
i został odziany w przekleństwo jako w swą szatę. Weszło więc jak wody w jego wnętrze i jak oliwa w jego kości.