Porównanie tłumaczeń Ps 69:3

Pogrążyłem się w głębokim bagnie* ** i brak*** (mi) oparcia, Znalazłem się w głębiach wód i zalewa mnie nurt.**** *****[*Pod. G. Pogrążyłem się między głębią 4QPs a.][**300 38:6][***Pod. G. (Gdzie) brak oparcia 4QPs a.][****Pod. G. Zalewa mnie nurt 4QPs a.][*****290 8:8]
Ugrzązłem w głębokim bagnie, brak mi oparcia dla stóp, Zewsząd otoczyła mnie głębia i porywa mnie prąd.
Zmęczyłem się wołaniem, wyschło mi gardło; słabną moje oczy, gdy czekam na mojego Boga.
Pogrążony jestem w głębokiem błocie, gdzie dna niemasz; przyszedłem w głębokości wód, a nawałność ich porwała mię.
Ulgnąłem w błocie głębokości i dna nie masz. Przyszedłem na głębokość morską, a nawałność mię ponurzyła.
Ugrzązłem w mule topieli i nie mam nigdzie oparcia, trafiłem na wodną głębinę i nurt wody mnie porywa.
Ugrzązłem w głębokim błocie i nie mam oparcia dla nóg, Dostałem się w głębokie wody, a nurt zalewa mnie.
Ugrzęzłem w błotnistej topieli i nie mam oparcia, znalazłem się na głębinie, i porywa mnie nurt wody.
Ugrzązłem w głębokim błocie i nie mam oparcia. Znalazłem się na głębinie i prąd wody mnie porywa.
Grzęznę w głębokiej topieli i nie znajduję oparcia. Dostałem się na przepastną głębię wód i nurt mnie unosi.
Хай завстидаються і засоромляться ті, що шукають мою душу, хай обернуться на зад і завстидаються ті, що мені бажають зла,
Ugrzęzłem w bezdennym bagnie i nie ma oparcia; dostałem się na głębię wód i prąd mnie zniósł.
Zmęczyłem się wołaniem; gardło mi zachrypło. Oczy moje przygasły, czekając na mego Boga.