Porównanie tłumaczeń Ez 41:8

Zauważyłem też,* jeśli chodzi o świątynię, że wysokość** zewsząd dokoła fundamentów komór wynosiła pręt, sześć połączonych łokci.[*Zauważyłem też, וְרָאִיתִי : wg G niezidentyfikowany element architektoniczny, thrael, θραελ, czyli: trael świątyni, καὶ τὸ θραελ τοῦ οἴκου, zob. BHS.][**wysokość, ּגֹבַּה , em. na: wyniesienie, ּגַּבָה .]
Zauważyłem ponadto, że fundamenty komór wokół świątyni były posadowione o pręt, czyli o całe sześć łokci, wyżej niż fundamenty świątyni.
Widziałem też wysokość domu dokoła i fundament tych komór, a miał pełny pręt — sześć łokci.
Widziałem też przy domu i najwyższe komory wszędy w około, a podłogi onych komór były wymierzone na całą laskę, to jest, na sześć łokci aż do końca.
I widziałem w domu wysokość wokoło i założone boki pod miarą trzciny na sześć łokiet.
Widziałem dokoła świątyni podwyższenie. Fundamenty bocznych budynków wynosiły jeden pełny pręt: sześć łokci...
Widziałem także, że dokoła świątyni był grunt podwyższony - podbudowa bocznych komór miała cały pręt, czyli sześć łokci wysokości.
Widziałem dookoła świątyni podwyższenie. Fundamenty sal bocznych mierzyły pełną trzcinę, czyli sześć łokci, do nadbudowy.
Widziałem podwyższenie dookoła świątyni. Fundamenty sal bocznych mierzyły cały pręt, czyli sześć łokci głębokości.
Widziałem, że wokół Świątyni było wzniesienie. Fundamenty pomieszczeń [bocznych] miały pełną trzcinę, sześć łokci ponad poziom.
І траел дому висота довкруги проходу сторін однаковий тростині, шість ліктів прохід.
Dokoła, przy Przybytku, widziałem też wywyższenie. Zaś fundamenty komnat bocznych to pełny pręt; sięgały na sześć łokci od dołu, aż do krawędzi muru.
I widziałem, że dookoła domu było wysokie podwyższenie. A jeśli chodzi o fundamenty bocznych izb, do miejsca spojenia była jedna pełna trzcina długości sześciu łokci.