Porównanie tłumaczeń Ps 69:14

A ja? Moja modlitwa do Ciebie,* JHWH, w czasie przychylności.** *** Boże, odpowiedz mi w swej wielkiej łasce, W prawdzie Twojego zbawienia![*A ja? Moja modlitwa ku czemu? 4QPs a; ja zaś w modlitwie do Ciebie G.][**Pod. G; teraz przyjemna 4QPs a.][***230 19:15; 230 51:19; 290 49:8; 290 58:5; 290 61:2]
Lecz ja modlę się do Ciebie, PANIE, licząc na czas Twej przychylności. Boże, odpowiedz mi w swej wielkiej łasce, W wierności Twojego zbawienia!
Uwolnij mnie z błota, abym nie ugrzązł; ocal mnie od tych, którzy mnie nienawidzą, i z głębokich wód.
Ale ja obracam modlitwę moję do ciebie, Panie! czas jest upodobania twego; o Boże! według wielkości miłosierdzia twego wysłuchajże mię, dla prawdy zbawienia twego.
Ale ja modlitwę moję do ciebie, PANIE: czas upodobania, Boże! W wielkości miłosierdzia twego wysłuchaj mię, w prawdzie zbawienia twego.
Lecz ja ślę moją modlitwę do Ciebie, o Panie - czas to łaski; wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, w zbawczej Twej wierności!
Ale ja modlę się do ciebie, Panie, czasu łaski; Boże, wysłuchaj mnie w wielkiej dobroci swojej, W prawdzie zbawienia twojego!
Ja zaś modlę się do Ciebie, PANIE, w czasie łaski: Boże, wysłuchaj mnie w swej wielkiej dobroci, w swojej zbawczej wierności!
A ja modlę się do Ciebie, PANIE, w czasie zmiłowania, o Boże! Wysłuchaj mnie w ogromie swego miłosierdzia, w Twej zbawczej wierności!
Ja zaś do Ciebie, Jahwe, ślę swoje modły, w czas łaskawości, Boże. Wysłuchaj mnie w Twym niezmiernym miłosierdziu, dla wierności Twej zbawczej pomocy!
Ale ja, WIEKUISTY, w porze łaski przychodzę do Ciebie z mą modlitwą; Boże, w Twym wielkim miłosierdziu, odpowiedz mi ziszczeniem się Twego zbawienia.
Oswobodź mnie z błota, żebym nie utonął. Oby mnie oswobodzono od tych, którzy mnie nienawidzą, oraz z głębokich wód.