Porównanie tłumaczeń 2Krn 3:15

Wykonał też (do ustawienia) przed domem dwie kolumny długości trzydziestu pięciu łokci,* a głowica, która była na jej szczycie, mierzyła pięć łokci.**[*Tj. 15,75 m; prawdopodobnie sumaryczna długość kolumn, zob. 110 7:15-21; 120 25:17; 300 52:21.][**Tj. 2,25 m.]
Przed świątynią Salomon polecił ustawić dwie kolumny. Mierzyły one razem trzydzieści pięć łokci.[33] Głowice na ich szczycie miały po pięć łokci.[34]
Uczynił też przed domem dwie kolumny wysokie na trzydzieści pięć łokci, a głowice, które były na ich wierzchach miały po pięć łokci.
Uczynił też przed domem dwa słupy na trzydzieści i na pięć łokci wzwyż, a gałka, która była na wierzchu ich, każda była na pięć łokci.
Przede drzwiami też kościelnemi dwa słupy, które trzydzieści i pięć łokiet miały wzwyż, a kapitella ich na piąci łokiet.
Postawił potem przed świątynią dwie kolumny o wysokości trzydziestu pięciu łokci, a głowica na szczycie każdej z nich pięciołokciowa.
Przed świątynią kazał postawić dwie kolumny wysokie na trzydzieści pięć łokci, a na szczycie każdej z nich była głowica pięciołokciowa.
Przygotował przed domem dwie kolumny o wysokości trzydziestu pięciu łokci, a głowica na jej szczycie miała pięć łokci.
Przed domem wzniósł dwie kolumny wysokie na trzydzieści pięć łokci. Każda z nich miała głowicę na pięć łokci.
Wzniósł też przed Świątynią dwie kolumny, których wysokość wynosiła trzydzieści pięć łokci, a głowice na ich szczytach miały po pięć łokci.
І зробив перед домом два стовпи - тридцять пять ліктів висота, і їх капітелі пять ліктів.
A przed Domem wykonał dwie kolumny, długości trzydzieści pięć łokci; zaś na ich szczycie były kapitele na pięć łokci.
Następnie uczynił przed domem dwie kolumny długości trzydziestu pięciu łokci, a głowica znajdująca się na szczycie każdej z nich miała pięć łokci.